Rrëfeu ngjarjet e bujshme, “ish-ushtari” i Dumanit merret sërish në pyetje nga SPAK

 “Ish-ushtari” i Nuredin Dumanit, Henrik Hoxhaj i cili tanimë ka marrë statusin e të penduarit të drejtësisë, do të merret sot sërish në pyetje nga SPAK.

Hoxhaj është shoqëruar nën masa të rrepta sigurie për shkak të statusit në ambientet e Prokurorisë së Posaçme.

I penduari i drejtësisë, do të pyetet nga prokurorët mbi krimet e rrëfyera prej tij dhe bashkëpunëtorit tjetër të drejtësisë, Nuredin Dumani./albeu.com