Parashikimi i motit për ditën e shtunë, priten rreshje shiu

Përshëndetje nga SHMU!
Kjo fundjavë do të karakterizohet nga hyrja e masave të paqendrueshme.

Dita e shtunë do të ketë mot me kthjellime e vranësira në zhvillim.

Gjatë orëve të mesditës në zonat malore e pjesërisht në ato kodrinore do të ketë reshje shiu. Këto do të jenë në afate të shkurtra kohore dhe ne formën e shtrëngatave.

Në ekstreme të izoluara malore nuk do të mungojnë dhe rrufetë me bresher.

Shtuar 16.07.2021 23:27