Gara për kreun e Prokurorisë Tiranë, KLP skualifikon Kreshnik Ajazin

Kreshnik Ajazi dhe Arenc Çela ishib dy kandidatët që garonun përballë njeri-tjetrit për postin e kreut të Prokurorisë Tiranë.

Burime për ABC bëjnë me dije se KLP ka skualifikuar me shumicë votash Ajazin pasi ka pengesë ligjore dukeqenëse është drejtues i Prokurorisë së Elbasanit.

Në garë ka mbetur vetëm Arenc Çela, të cilit duhet t’i kryhen verifikimet nga komisioni.

Kreshnik Ajazi ka marrë zyrtarisht detyrën e kryeprokurorit të Elbasanit më 9 Qershor, 2021./albeu.com


Shtuar 26.05.2022 11:18