Elseid Hysaj nis stërvitjen me klubin e Lazios

Mbrojtësi shqiptar, Elseid Hysaj është bërë me skuadër të re.

Hysaj nga dje ka filluar stërvitjet me ekipin e Lazios.

Ai ka kaluar me sukses testet mjekësore dhe ka filluar menjëherë stërvitjet me Lazion.

Në sezonin e fundit, Hysaj ishte pjesë e Napolit. Tek Lazio do të gjej trajnerin, Maurizo Sarri, me të cilin kishin punuar tek Napoli.

Po ashtu Hysaj do të gjej edhe futbollistë tjerë shqiptar si: Strakosha, Marco Alia, Vedat Muriqi dhe Florent Shehun.


Shtuar 10.07.2021 16:32

Tags: , ,