Lëkundje tërmeti në vend, ku ishte epiqendra

Mbrëmjen e sotme janë ndjerë dridhje sizmike në vend. Mësohet se epiqendra ka qenë në Gjirokastër dhe magnituda ka qenë 3.0 e shkallës Rihter.

Kujtojmë se dy ditë më lëkundje të forta tërmeti, me magnitudë 5.0, u ndjenë në Lezhë./albeu.com

 


Shtuar 19.10.2021 20:14