Basha takon ambasadorin italian: Na lidh e ardhmja dhe shpresa e përbashkët

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka zhilluar një takim me ambasadorin italian Fabrizio Bucci. Basha shkruan në Twitter se përveç se shkuarës dhe hisotorisë, me Italinë në lidh e e ardhmja dhe shpresa e përbashkët për t’i parë popujt tanë gjithnjë e më afër dhe më të bashkuar brenda BE -së.

“Sot e prita me kënaqësi të madhe ambasadorin italian, Fabrizio Bucci. Jo vetëm e kaluara, historia jonë dhe vlerat tona na lidhin me Italinë, por mbi të gjitha e ardhmja dhe shpresa e përbashkët për t’i parë popujt tanë gjithnjë e më afër dhe më të bashkuar brenda BE -së”, shkruan Basha./albeu.com

 


Shtuar 19.10.2021 20:18