Dua Lipa mposht këngëtarët “legjendarë”, fiton çmimin e rëndësishëm në Grammy

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa ka fituar cmimin Grammy për albumin më të mirë pop.

Albumi i dytë i saj ‘Future Nostalgia’, arriti tja kalojë Lady Gagës, Taylor Sëift, Harry Styles dhe Justin Bieber. Albumi ‘Future Nostalgia’ gjithashtu u nominua edhe për albumin e vitit.

Ndërkohë këngëtarja performoi në skenë “Don’t Start Now”, për të cilën gjithashtu u nominua për këngën e vitit edhe rekordin e vitit, gjatë ceremonisë.


Shtuar 15.03.2021 09:38