“Do iki për një kafe në korfuz”, si i moshuari polak përshkoi 7.5 milje me not dhe vuri në alarm policinë

Të tjera detaje janë zbuluar pas ngjarjes së ditës djeshme kur një i moshuar polak vuri në alarm policinë e Sarandës, pasi ishte denoncuar si i zhdukur në det.

Sipas shoqërueses së grupit, 74-vjeçari Zbibnië Kaczoroëski kishte veshur një palë këmbëza noti dhe rreth orës 10:30 kishte hyrë në ujërat e Ksamilit  duke u shprehur: “Do shkoj për një kafe në Korfuz”.

Ky veprim që nisi në orën 10:30, u denoncua në orën 20:00, ndërsa u gjet i vetmuar dhe i raskapitur në rërën e Ishullit të Francezit./albeu.com