COVID-19, 6 raste të reja dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëdetësisë ka informuar mbi raportin e COVID-19 në Shqipëri.

Gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 6 raste të reja dhe asnjë humbje jete.

Janë shëruar 14 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,447 që nga fillimi i epidemisë.

Njoftimi i MSH:

Ju informojmë për situatën e Covid19 në 24 orët e fundit: Janë kryer 381 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 6 qytetarë, në Bashkitë:

2 në Tiranë, nga 1 qytetarë në Kurbin, Fier, Tepelenë, Kuçovë.

Janë 167 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 14 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,447 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 26 Nëntor 2022)

Raste të reja ditore 6
Të shëruar në 24 orë 14
Të shtruar në spitale 4
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 381

Testime totale 2,008,302
Raste pozitive 332,208
Raste të shëruara 328,447
Raste Aktive 167
Humbje jete 3,594

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 140
Gjirokastër 9
Fier 6
Berat 4
Vlorë 3

Shkodër 1
Durrës 1
Kukës. 1
Dibër. 1
Lezhë. 1/albeu.com


Shtuar 26.11.2022 18:04