Arkivoli me trupin e pajetë të irlandezit harrohet në avion, përfundon në Greqi

Një hetim urgjent ka nisur pasi një arkivol që kishte trupin e një burri u la padashje në një avion në aeroportin e Dublinit dhe u dërgua në Greqi.

Sipas BBC, bëhet fjalë për një shtetas irlanez i cili vdiq në Greqi.

Trupi i tij u kthye në Irlandë, por arkilovi i tij nuk u hoq nga avionic siç ishte planifikuar.

Më pas avionic u kthye në Greqi.

Sëissport, firma e trajtimit tokësor në Aeroportin e Dublinit, tha: “Na vjen shumë keq për përvojën e familjes në një kohë kaq të vështirë dhe bëmë gjithçka që mundëm për të siguruar që gjërat të zgjidheshin shpejt.”

Firma tha se një hetim ishte duke u zhvilluar lidhur me ngjarjen.

U raportua se eshtrat e burrit u riatdhesuan të nesërmen nga një kompani tjetër ajrore, por varrimi u riorganizua pasi nuk u zhvillua dot në ditën që ishte planifikuar./Albeu.com/.


Shtuar 6.06.2023 14:29