Sot 36 vite më vonë, por duket edhe më e re, e gjeni dot për cilën këngëtare shqiptare bëhet fjalë (FOTO LAJM)

Këngëtarja e muzikës popullore Ganimete Jashanica, me zërin e saj melankolik ka bërë për vete shumë dashamirës të muzikës

Megjithatë edhe ajo është bërë nuse me tradita e zakone dhe në rrjet qarkullojnë edhe foto nag dita e saj e dasmës. Në vitin 1986 ajo u martua në një fshat të Lipjanit kur ishte vetëm 20 vjeç. Në një intervistë për media Ganimetja ka treguar se arriti të përshtatet shumë mirë, dhe të jetë shumë praktike.

Ndërkohë sot, 36 vite nga dasma e saj Ganimetja vazhdon te duket ne super forme dhe i pëlqen të kujdeset për veten në çdo moment.