Shumë e pëlqyer nga shqiptarët, martohet aktorja e njohur turke (FOTO LAJM)

Është martuar aktorja turke Merve Bolugur, e cila u bë shumë e njohur në Shqipëri nga seriali “Kuzey Guney”, ku luante rolin e Zejnep dhe gjithashtu nga seriali “Sulltani i madhërishëm” në rolin e Sulltaneshës Nurbanu.

Merve, 35 vjeç u martua me DJ turk Mert Aydin.

Merve Bolugur postoi një foto në rrjete sociale krah Mert dhe shkroi: “Të thirra burri im dhe burri im u bëre. Të dua shumë”.

Kjo është martesa e dytë për aktoren, e cila në vitin 2015 u martuar me këngëtarin Murat Dalk?l?ç dhe u divorcua dy vjet më vonë.


Shtuar 7.10.2022 17:01

koment