Në rol bashkë me Poem, Sara flet për filmin e ri! A do shkojë Ledri në premierë?

Sara Hoxha ka zbuluar se do të jetë aktore i një filmi të ri në “Top Channel Film”, që do të vijë së shpejti. Teksa ishte e ftuar mbrëmjen e sotme në “Cherry on Top”, ajo zbuloi se pjesë e filmit do të jetë edhe vajza e saj dhe e Ledri Vulës, Poem. Filmi, tregon Sara, është i ndërtuar bazuar në një histori të vërtetë, për tërmetin e 26 nëntorit në Shqipëri, që mori disa jetë.

“Një histori e bazuar në një ngjarje të vërtetë, ka të bëjë me tërmetin që ra vite më parë në Shqipëri. Është një film ndryshe nga “në kuadër të dashurisë”, më i vështirë dhe kushtet që ishin. Kemi xhiruar për tre ditë të tëra atje. Jam kurioze ta shoh veten se nuk e kam parë. Kam qenë në Kosovë kur ra tërmeti, familja ime ishte këtu. Ishte ankth, mund të futeshe në atë rol. Do jetë një film që shqiptarët do i prekë shumë”, tregon Sara.

Pyetjet në studio:

Pyetja– A e diskutove fillimisht me Ledrin për Poin që të jetë në film?

Sara: Po patjetër, çdo gjë mbi Poin e vendosim bashkë, por ai është vetë artist, nuk do ishte kundra një lëvizje artistike. Ne jemi shumë mirëkuptues dhe as unë as ai nuk do ndalonte dëshirën ta kemi Poin në projektet tona.

Pyetja– Do ta sjellë Ledrin në premierë Poi këtë herë?

Sara: Nuk e di ta shohim sa e fortë do jetë Poi, por jam e sigurt që filmin do e shohë

Pyetja– Po të parin e ka parë?

Sara: Jo nuk e ka parë


Shtuar 31.05.2024 22:45