“Më regjistroi duke bërë s*ks”/ Diddy akuzohet sërish për sulm seksual

Reperit dhe biznesmenit Sean “Diddy” Combs i është dorëzuar një tjetër padi që e akuzon për sulm seksual. Sipas ‘The Guardian‘, kjo është ankesa e shtatë e tillë me të cilën Diddy është përballur në muajt e fundit.

April Lampros pretendon se Diddy e sulmoi seksualisht në katër raste midis viteve 1995 dhe 2000, duke përfshirë një incident në të cilin ajo u detyrua të merrte ekstazi. Ajo gjithashtu pretendon se “Combs i regjistroi duke bërë seks pa e ditur ajo dhe ua tregoi shumë njerëzve”.

Lampros thotë se ajo u takua me Combs kur ishte studente e modës dhe se pasi u përpoq të distancohej nga Combs, ai e kërcënoi atë me dhunë fizike dhe tha se do ta vendoste në listën e zezë në industrinë e modës.

Ajo tha në një deklaratë: “Unë kam besim se drejtësia do të mbizotërojë, kështu që asnjë grua tjetër nuk do të duhet të durojë atë që bëra unë”.

Combs nuk ka komentuar mbi padinë, por më parë ka mohuar akuzat e tjera për sulm seksual. Ai është përballur me një sërë padish të ngjashme muajt e fundit.

Në nëntor, ish e dashura e tij Cassie pretendoi “një cikël abuzimi, dhune dhe trafikimi seksual” gjatë më shumë se një dekade deri në vitin 2018. Combs “i mohon me forcë këto akuza ofenduese dhe të egra”, tha avokati i tij, dhe padia ishte zgjidhet të nesërmen.

Në fillim të këtij muaji pamjet e Combs duke sulmuar fizikisht Cassie u bënë publike, me Combs duke kërkuar falje më pas, duke thënë “Unë marr përgjegjësinë e plotë … Isha i neveritur atëherë kur e bëra atë. Jam i neveritur tani.” Cassie lëshoi ​​deklaratën e saj pas kërkimit të faljes, duke shkruar pjesërisht: “Kërkesa ime e vetme është që të gjithë të hapin zemrën ndaj viktimave besimtare herën e parë.”

Tre padi të tjera pasuan atë të Cassie në pjesën e mbetur të 2023, duke përfshirë një pretendim se Combs përdhunoi një grua kur ajo ishte 17 vjeç. Pas këtyre akuzave, Combs tha: “Unë nuk kam bërë asnjë nga gjërat e tmerrshme që pretendohen. Unë do të luftoj për emrin tim, familjen time dhe për të vërtetën.”

Në shkurt, producenti muzikor Rodney Jones Jr pretendoi se Combs e kishte sulmuar seksualisht, me një avokat të Combs që i quajti akuzat “fiksion i pastër”. Në mars, agjentët federalë bastisën pronat e Combs në Los Anxhelos dhe Miami, si pjesë e një hetimi për trafikim seksual, i përshkruar nga avokati i Combs si një “përdorim i rëndë i forcës në nivel ushtarak”. Combs nuk është akuzuar për ndonjë krim nga autoritetet federale.

Në fillim të kësaj jave, ish-modelja Crystal McKinney pretendoi se Combs e detyroi atë të kryente seks oral ndaj tij në një incident të vitit 2003. Combs ende nuk ka komentuar mbi atë padi.


Shtuar 24.05.2024 14:50