“Je mami im dhe fëmijëve të mi”, Adriana Matoshi emocionon me urimin për nënën e saj

Nëna e Adriana Matoshit, aktores dhe deputetes kosovare feston sot ditelindjen. Me këtë rast, Adriana na ka prezantuar për herë të parë me te dhe një urim mjaft i ndjerë dhe i ngrohtë nuk ka munguar.

Postimi i plotë i Adrianës:

“Emri yt i shkurtë është Mam
Ndersa i gjati ështeë
Mam Mam Mam Mam Mam
Rrnofsh qaq sa here n’ditje t’permenet emni e të thirrim, nana jem e bukura jem.
Gëzuar ditëlindjen e shtrejta jeme dhe e fmive t’mi, ti je mami jonë e na jemi shumë të lumtun që ti ama bash ti je qajo pasunia, qaj thesari që njerëzit e lypin dikah tjetër e secili e ka në shpi.
T’paçim ton jetën dashnia e krejtve.
Rrnofsh 100 kshtu e fortë e me plot vullnet për jetë”, ka shkruar Matoshi.
Përndryshe, Adriana ka katër fëmijë nga martesa e saj e parë.”


Kujtojmë se aktorja ka qenë në qendër të vëmendjes për lidhjen e saj me futbollistin afrikan, 23-vjeçarin me të cilin i dha fund një muaj më parë.