Filmi i Festivalit në Kanë, mes yjeve edhe qeni ‘Messi’

Mbrëmja e djeshme shënoi edhe natën e parë të Filmit të Festivalit të Kanës në jug të Francës. Festivali u hap me premierën e filmit francez ‘Le Deuxieme Acte’.

Shumë yje si Meryl Streep, Eva Green, Léa Seydoux, Jane Fonda, Lily Gladstone, Heidi Klum kaluan në tapetin e kuq, por ai që tërhoqi më shumë vëmendje ishte qeni i famshëm Messi.Së bashku me trajneren e tij, Laura Martin Contini, ai ngjiti shkallët në Palais des Festivals dhe duke ngritur putrat e përparme përshëndeti të ftuarit si një yll i vërtetë.

Qeni Messi u bë i njohur nga filmi ‘Anatomy of a Fall’.


Shtuar 15.05.2024 13:33

Tags: , ,