Ditëlindja e gjen në shtratin e spitalit, çfarë ndodhi me këngëtarin shqiptar (FOTO LAJM)

Këngëtari i njohur i muzikës popullore, Ervis Behari festoi nje dite me pare ditën e lindjes. Por mesa duket planet e festimeve për ditëlindjen e këngëtarit nuk kanë shkuar siç duhet, pasi Ervis Behari ka përfunduar në spital.

Lajmin e bëri të ditur vetë këngëtari nëpërmjet një postimi në Insta Story në Instagram.

“Na kapi ditëlindja pak pa qejf… por do ja dalim”, shkruan këngëtari krahas fotos nga spitali, ku duket se është duke marrë serum.

Ervisi ka reaguar ditën e sotme ku duket se gjendja është më e mirë edhe pse ia nuk ka thënë gjë për këtë. Këngëtari falenderon të gjithë miqtë dhe ndjekësit që janë shqetësuar për shëndetin e tij.

Ervis Behari është një nga këngëtarët më të preferuar të muzikës popullore të jugut. Kujtojmë se këngëtari është bërë i njohur për publikun e gjerë shqiptar me këngën “Dajo”.