Alec Baldwin bëhet baba, emri i veçantë që ka zgjedhur për fëmijën e tij (FOTO LAJM)

Alec Baldwin është bërë baba për herë të tetë.

Hilaria Baldwin, më 22 shtator, ka mirëpritur fëmijën e shtatë të saj dhe Alec Baldwin së bashku (fëmija i tetë për aktorin) – Ilaria Catalina Irena Baldwin.

Në një postim emocionues në Instagram, Hilaria Baldwin shkroi: “Ajo është këtu! Jemi shumë të emocionuar t’ju prezantojmë me ëndrrën tonë të vogël të realizuar, ilaria catalina irena [sic]. 9-22-22”

Hilaria vazhdoi: “Vëllezërit e saj Baldwinito po e kalojnë ditën duke u lidhur dhe duke e mirëpritur atë në shtëpinë tonë. Shumë dashuri për të gjithë ju. Jemi shumë të lumtur që festojmë këtë lajm të mrekullueshëm me ju.”

Foshnja bashkohet me vëllezërit e motrat e mëdha Carmen, 9, Rafael, 7, Leonardo, 5 1/2, Romeo, 4, Eduardo, 23 muajsh dhe Lucia, 18 muajshe, si dhe vajzën 26-vjeçare të Alecit me ish-gruan Kim Basinger, Ireland Baldwin.

Hilaria, zbuloi lajmin e shtatzënisë për ndjekësit e saj në Instagram në mars.

“Pas shumë ulje-ngritjeve gjatë viteve të fundit, ne kemi një ngritje emocionuese dhe një surprizë të madhe: një tjetër Baldwinito po vjen këtë vjeshtë ”, shkroi në atë kohë ish-instruktorja e jogës.

“Ne ishim shumë të sigurt se familja jonë ishte e plotë dhe ne jemi përtej të lumtur me këtë surprizë,” vazhdoi ajo. “Fëmija ynë i ri është një pikë shumë e ndritshme në jetën tonë. Një bekim dhe një dhuratë.”

Dy muaj më vonë, Hilaria zgjodhi të ndajë gjininë e fëmijëa së tyre, një vajzë, “ndryshe” nga ajo që kishte më parë.

“[I takon] foshnjës sonë të zbulojë vetveten e tij unike,” shkroi ylli i atëhershëm në pritje të një videoje në Instagram të fëmijëve të saj duke iu ofruar këshilla për motrën e tyre të ardhshme.

Ndërsa ajo dhe ylli i “Saturday Night Live”, 64 vjeç, nuk i ndanë mendimet e tyre për një emër për vajzën e tyre në atë kohë, dyshja bënë shaka duke zgjedhur diçka “krejtësisht amerikane” gjatë një mbrëmjeje gala të prillit.

Shakaja e çiftit i referohej reagimit me të cilin Hilaria u përball në fund të vitit 2020, kur u akuzua për përvetësim kulturor pasi pretendoi se ishte nga Spanja.

Hilaria reflektoi mbi “vitin sfidues” të familjes së saj në një postim në Instagram të nëntorit 2021.