Rasti “Monstra”, vazhdojnë sërish protestat në Shkup

Ditën e sotme në shkup kanë filluar protestat, kundër dënimit me burg për të akuzuarit e rastit “Monstra”.

Protestuesit kërkojnë drejtësi edhe për rastin “Almiri”, “Alfa” dhe “Lagjja e Trimave”.

Ata kanë nisur marshimin nga Parku i Çairit deri tek ndërtesa e Qeverisë së Maqedonisë.

Protesta për padrejtësitë në rastin “Monstra” u mbajtën edhe në muajin shkurt, por policia pengoi protestuesit të vendosen para objektit të qeverisë.


Shtuar 2.04.2021 15:50