Veshjet e dimrit këtë sezon, kanë të gjitha këtë të përbashkët! (FOTO LAJM)

Për sezonin vjeshtë-dimër 2021, ekspertët e modës po përqendrohen në mënyrë të veçantë tek “tartani” ose stofi skocez. Për ata që nuk e njohin, tartan është copa stof me kuadrate që shohim shpesh, por ajo ndryshon në detaje nga dizajne të tjera me kuadrate. Për qartësi, ja si duken dizajnet dhe termat përkatës për secilin dizajn:

Vivienne Westwood, Molly Goddard, Dior, Alessandra Rich, Longchamp dhe Charles Jeffrey Loverboy janë vetëm disa nga markat që po e përqafojnë këtë stof në veshjet e tyre. Ja si duken disa nga veshjet që do shihni këtë sezon me element copën tartan:


Shtuar 16.10.2021 16:08