“Ruani qetësinë …”, Horoskopi i ditës së premte, 1 Dhjetor 2023

Dashi:

Dashi i dashur, kjo nuk është mënyra e duhur për të nisur muajin dhjetor. Nuk ka kuptim të debatoni me të dashurin/ën tuaj edhe për çështje të parëndësishme. Shumë më mirë bën që të ulesh rreth një tavoline dhe të kërkosh sqarime përfundimtare. Në këtë linjë, mundohuni të shmangni shoqërimin me njerëz që duan të ndezin debate duke i hedhur benzinë zjarrit. E, meqenëse muaji dhjetor fillon me disa probleme të vogla, (gjithsesi asgjë për t’u shqetësuar), bëni kujdes me diskutimet, këshilla është të përpiqeni të ruani qetësinë.

Demi:

I dashur Demi, sipas horoskopit të Paolo Fox për nesër (e premte 1 dhjetor 2023), çelësi për të gjetur harmoninë në çift është të nxisni komunikimin. Mundohuni të mos transmetoni ankth dhe axhitim te partneri/ja juaj, por përpiquni të merrni pjesë në ndonjë event relaksues që do të jetë gjë e mirë edhe për humorin tuaj. Mundohuni të mos jeni të papërgatitur dhe të përfitoni nga ajo që ju del përpara. Në sferën sentimentale, muaji dhjetor nuk është një muaj që lejon histori të kota, bëni durim.

Binjakët:

Të dashur Binjakë, po rizbuloni zjarrin dhe pasionin e ditëve më të mira në marrëdhënien tuaj në çift. Në punë do të jetë e rëndësishme të përqendroheni vetëm tek prioritetet tuaja, duke lënë mënjanë të gjitha ato situata që nuk janë urgjente për momentin. Në këtë fillim dhjetori do të jeni shumë të zhytur në mendime, por do të jeni të tillë për një kohë të shkurtër, pasi zakonisht mund të shpërqendroheni dhe të mendoni për gjëra të tjera. Megjithatë, në këtë periudhë po ndodh diçka shumë e çuditshme: mendimet nuk ikin nga mendja.

Gaforrja:

I dashur Gaforre, fundjavën që pason pas kësaj të premteje 1 dhjetor, do t’ju duhet ta shfrytëzoni për të forcuar apo forcuar lidhjet tuaja emocionale. Ju e doni shumë shtëpinë tuaj, por kohët e fundit keni qenë pak të larguar nga njerëzit tuaj të dashur. Duhet të përpiqeni të jeni më kreativë në punën tuaj dhe të shmangni të qenit gjithmonë monotonë dhe përsëritës për të mos humbur stimulimin. Horoskopi Paolo Fox tregon që ju përpiqeni të bëni vetëm gjërat thelbësore. Këtë ditë të parë të muajit do të jeni shumë nostalgjikë dhe në mendje do ju vijnë momente të bukura, sidomos në fushën sentimentale.

Luani:

I dashur Luan, sipas horoskopit të Paolo Fox për nesër (e premte 1 dhjetor 2023), nëse ka një person që ju intrigon, kjo është koha e duhur për t’u deklaruar dhe për të bërë përparime. Yjet mbi të gjitha mbrojnë dashurinë dhe favorizojnë lindjen e çifteve të reja. Puna? Do t’ju duhet të përballeni me sfida të reja profesionale me më shumë guxim, duke shmangur dorëzimin vetëm nga frika e dështimit. Horoskopi Paolo Fox tregon se ata që janë me fat dhe kanë një partner/e, ndoshta muajt e fundit kanë realizuar projekte që kanë të bëjnë me shtëpinë, një fëmijë, familjen. Dhjetori është një muaj i ngarkuar: ata që janë tashmë të konsoliduar do të duhet të kuptojnë se është e rëndësishme të ecin përpara.

Virgjëresha:

E dashur Virgjëreshë, një marrëdhënie e re po përpiqet të rritet dhe të piqet, ndoshta sepse ka ende mosbesim. Ndoshta ata që vijnë nga histori të dështuara dashurie tani kanë një frikë të kuptueshme për t’u përfshirë seriozisht. Një javë e ndërlikuar ishte kjo dhe më në fund po i vjen fundi. Tani ju duhet vetëm të relaksoheni dhe të jeni me të dashurit tuaj. Mundohuni të mos neglizhoni formën tuaj fizike, ndoshta duke iu përkushtuar ushtrimeve të përditshme ose duke bërë sporte në natyrë. Nga pikëpamja fizike, disa prej jush nuk kanë qenë mirë, zorrët dhe stomaku janë pikat tuaja të dobëta.

Peshorja:

E dashur Peshore, komunikimi i qartë është thelbësor, veçanërisht në një marrëdhënie në çift. Kohët e fundit i keni fshehur pak emocionet. Nëse nuk e përfshini partnerin/en në sferën tuaj profesionale, rreziku është që marrëdhënia të marrë një kthesë të gabuar. Dhe mundohuni të kujdeseni më mirë për mirëqenien tuaj emocionale. Horoskopi Paolo Fox specifikon se po vlerësoni se çfarë të bëni në vendin e punës: nuk ndiheni aq të vlerësuar dhe të marrë në konsideratë. Ju është dashur të përballeni me situata të paqarta. Muaji dhjetor me siguri do t’ju japë një shtysë shtesë dhe do të jeni në gjendje të kapërceni atë që dukej e pamundur disa muaj më parë.

Akrepi:

I dashur Akrep, sipas horoskopit të Paolo Fox për nesër (e premte 1 dhjetor 2023), fundjava e ardhshme do të jetë shumë e dobishme për të forcuar një lidhje apo për të rizbuluar harmoninë brenda familjes. Mundohuni të përqendroheni edhe në projektet afatgjata që do të jenë thelbësore për ju. Sakaq përfitoni nga kjo e premte për të bërë disa ushtrime dhe aktivitete në natyrë. Nesër do të keni një qiell të shkëlqyer, por duhet të lini pas zemërimin dhe tensionin tuaj dhe të mendoni vetëm për gjërat e mira. Përfitoni nga kjo ditë për të folur për çështje të pazgjidhura dashurie.

Shigjetari:

I dashur Shigjetar, është koha e duhur për të provuar përvoja të reja së bashku me partnerin/en tuaj. Nuk ju pëlqejnë marrëdhëniet që janë shumë bajate dhe monotone dhe dëshironi të eksploroni gjithmonë horizonte të reja për t’u ndjerë më të stimuluar. Kreativiteti dhe pasioni juaj janë në maksimumin e tyre tani dhe do t’ju bëjnë shumë produktivë edhe në punë. Emocionet më të vërteta mund të trajtohen me qetësi më të madhe. Në një periudhë kaq të rëndësishme ndryshimesh, dikush mund të mendojë të bëjë një kontakt të vogël fizik ose thjesht të blejë diçka për të kënaqur veten.

Bricjapi:

I dashur Bricjap, kohët e fundit komunikimi me partnerin/en nuk ka qenë në krye. Ju gjithashtu duhet të përpiqeni të kuptoni problemet e gjysmës suaj më të mirë, duke shmangur fokusimin vetëm në nevojat tuaja. Kjo është koha e duhur për të provuar veten edhe nga pikëpamja e punës. Horoskopi Paolo Fox ju tregon se nervozizmi dhe axhitimi po vijnë. Mundohuni të shmangni konfliktet dhe mendoni para se të flisni. Kujdesuni për shëndetin tuaj, do të ketë momente lodhjeje.

Ujori:

I dashur Ujor, sipas horoskopit të Paolo Fox për nesër (e premte 1 dhjetor 2023), përpiquni të hapni zemrën tuaj dhe jini gjithmonë në dispozicion të dashurisë, vetëm në këtë mënyrë do të keni një shans të madh për të gjetur shpirtin tuaj binjak. Jeni komunikues të aftë dhe kjo do t’ju ndihmojë gjithashtu të përballeni me disa sfida të vogla që dalin në vendin e punës. Jeni duke u rikuperuar në fusha të ndryshme, duke përfshirë edhe ato sentimentale. Nesër do të duhet të vendosni nëse do të vazhdoni apo jo një histori dashurie, të vlerësoni të mirat dhe të këqijat e saj.

Peshqit:

Peshq të dashur, në dashuri do të keni një intuitë brilante që do t’ju ndihmojë të stimuloni marrëdhënien në çift, e cila kohët e fundit ka qenë paksa e përgjumur. Jeni ëndërrimtarë dhe do të dëshironit që lidhja juaj në çift të jetë gjithmonë stimuluese, por jo gjithmonë jeni në gjendje të gjeni fjalët dhe gjestet e duhura për të tërhequr vëmendjen e partnerit/es. Dhjetori do të karakterizohet nga forca dhe energjia e madhe. Ti e di që e do dikë kur të mungon. Nëse thoni jo shumë shpejt, do të duhet të shqyrtoni mundësinë për t’ia nisur nga e para.


Shtuar 30.11.2023 23:16