Për momentin, kjo është receta më e famshme në TikTok që ka fiksuar dynjanë (VIDEO)

TikTok ka me mijëra video recetash. Gjatë karantinës, të gjithë provonin kafen “Dalgona” dhe herë pas herë, receta dhe ide të tjera janë bërë virale.

Pas “tavolinës së patatinave”, radhën e ka një tjetër ushqim për t’u bërë i famshëm: Djath i pjekur me domate, ose makarona të përgatitura me djathin+domatet si salcë.

Sigurisht, që ideja (aspak e komplikuar), nuk u shpik në TikTok. Për herë të parë, receta u prezantua në 2019-ën nga Hayrinen, e cila e hodhi në blogun e saj.

Në shtator të vitit të kaluar ajo shkroi:

“Shitjet e djathit feta u rritën me 300% dhe përbërësit e tjerë po mbaronin nëpër markete.”

Shpjeguar thjeshtë, recetën e gjeni në videon më poshtë:


Shtuar 7.05.2021 15:49