Kombinimet e shenjave të Horoskopit që kanë më pak shanse të dashurohen me njëra-tjetrën

Ka një arsye që thonë “të kundërtat tërhiqen” dhe jo “të kundërtat dashurohen”. Kjo ndodh sepse nëse nuk keni mjaft gjëra të përbashkëta me dikë, është shumë e vështirë të ndërtoni atë lloj marrëdhënieje që të çon në ndjenja të vërteta dashurie dhe intimiteti. Tani, kjo nuk do të thotë që ju nuk mund të bini në dashuri dhe të keni një marrëdhënie të lumtur dhe të shëndetshme. Është pak më e vështirë, prandaj çiftet e shenjave të Horoskopit që kanë më pak gjasa të dashurohen janë ato që e shohin botën aq ndryshe sa është e vështirë t’i gjesh dhe të fillojnë të krijojnë një lidhje të fortë.

Le të shohim më poshtë cilat janë 6 kombinimet e shenjave të horoskopit që janë më të vështirat për t’u dashuruar me njëra-tjetrën:

Dashi dhe Peshqit

Dashi dhe Peshqit luftojnë për t’i gjetur sepse të dy lëvizin me ritme shumë të ndryshme. Dashi merr flakë shpejt, ndërsa Peshqve u duhet pak kohë, gjatë së cilës ata zhvillojnë besimin dhe thellojnë lidhjen e tyre emocionale. Dashi i paduruar mund ta prishë këtë proces para se të fillojë. Ndërsa këta të dy mund të gjejnë një lidhje pasionante që vjen lehtë, në realitet të biesh në dashuri mund të jetë shumë më e vështirë.

Binjakët dhe Bricjapi

Një romancë e Binjakëve dhe Bricjapit është si bashkimi i tokës dhe qiellit. Me fjalë të tjera, do të duhet një punë epike. Binjakët shkojnë me rrymën dhe e ndjek kureshtja kudo që shkel. Megjithatë, Bricjapi është aq me këmbë në tokë sa nuk shkon. Këta të dy thjesht i qasen jetës ndryshe dhe kjo mund të jetë një pikë e rëndësishme fërkimi në një marrëdhënie.

Gaforrja dhe Ujori

Gaforrja është një shenjë uji që dëshiron thellësitë e pafundme të ndjeshmërisë emocionale. Ujori është një shenjë ajrore e udhëhequr nga inteligjenca e tij dhe nuk ka durim për melodramë. Ndërsa ka mënyra se si këta të dy mund të përfitojnë dhe plotësojnë njëri-tjetrin, truku është të gjesh një mënyrë për të ndërtuar një lidhje emocionale përpara se Gaforrja të lëndohet nga ftohtësia e Ujorit dhe Ujori të dekurajohet nga nevoja e Gaforres për vërtetim emocional.

Luani dhe Demi

Luani dhe Demi kanë shumë për t’i ofruar njëri-tjetrit nëse mund të kapërcejnë egon e tyre aq gjatë sa ta kuptojnë atë. Luani është i ngrohtë dhe besnik, ndërsa Demi e do familjen dhe ndërton një jetë komode dhe të qëndrueshme. Ata duan të njëjtat gjëra në planin afatgjatë. Megjithatë, arritja atje është e vështirë për këta të dy, pasi priren të përplasen dhe janë të dy shumë kokëfortë për t’u dorëzuar para një grindjeje.

Virgjëresha dhe Peshorja

Peshorja vlerëson qetësinë dhe harmoninë në jetën e tij, deri në atë pikë sa do të bëjë pothuajse gjithçka për të shmangur konfliktet. Virgjëresha, megjithatë, krenohet që është shumë e drejtpërdrejtë dhe e sinqertë në komunikimin e saj. Edhe pse nuk kanë ndërmend të nisin një grindje me këtë stil komunikimi, Peshorja mund ta interpretojë atë si armiqësi dhe të afërt me veten. Në këmbim, Virgjëresha bëhet e frustruar kur vazhdimisht ndjen sikur nuk po dëgjohet.

Akrepi dhe Shigjetari

Akrepi dhe Shigjetari kanë dallime të mëdha. Akrepi dëshiron një angazhim të fortë në mënyrë që të mund të krijojë besim. Shigjetari ka nevojë për liri dhe pavarësi të madhe. Së bashku, ata ndezin frikën më të thellë të njëri-tjetrit për marrëdhëniet, duke e bërë të vështirë për ta që të hapen dhe të tregojnë llojin e ndjeshmërisë që nevojitet për të ndërtuar një marrëdhënie të vërtetë dashurie./abcnews.al


Shtuar 19.11.2021 10:56