Zyrtare/ Gavi rinovon për 4 vite, prezantimi bëhet ditën e nesërme

Gavi do të luajë për Barçën të paktën deri më 30 qershor 2026.

Pas shumë muajsh negociatash, dhe pas pritjes së tij për t’u rritur dhe për zgjidhjen e problemeve financiare të “Fair Play në skuadër”, katalanasit njoftuan këtë të mërkurë se lojtari  do të nënshkruajë vazhdimin e kontratës me klubin këtë të enjte në orën 18:00 në “Spotify Camp Nou”.

Largimi i Pjanic në Emiratet e Bashkuara Arabe i hapi rrugë “fair-play” për Barçën për të kryer rinovimin e rënë dakord të Gavi një vit më parë, kur lojtari akoma nuk kishte mbushur 18-vjeç./ h.ll/albeu.com


Shtuar 14.09.2022 12:01