Zjarr në sipërfaqen e pyllit në Krastë të Krujës, dyshohet se është i qëllimshëm

Një sipërfaqe pylli është përfshirë nga flakët në Krastë të Krujës, zjarri dyshohet i qëllimshëm.

Deri më tani janë shkrumbuar mbi 10 hektarë pyje ndërsa zjarri po përhapet me shpejtësi.

Zjarri sipas zjarrfikësve është i qëllimshëm, pasi janë disa vatra.

Forcave zjarrfikëse te Krujës janë në terren, duke u përpjekur të lokalizojnë flakët.

Shuarja e flakëve mbetet mjaft e vështire për shkak të terrenit dhe mungesës së rrugës për ndërhyrjen e mjeteve zjarrfikëse./albeu.com