Zidane e mbyll me Realin, gati firma me Juven

Mediat spanjolle bëjnë të ditur se Zidane do të largohet në fund të sezonit nga Real Madrid.

Mësohet se Zidane tashmë ka njoftuar drejtuesit e klubit për vendimin e tij dhe pritet që ta shkëpus kontratën pasi është lodhur me presionin e vazhdueshëm këtë edicion në krye të Real Madridit.

Gjithashtu bëhet e ditur se francezi pritet të marrë drejtimin e Juventusit, me Pirlon që pritet të shkarkohet. /albeu.com/

 

 

 


Shtuar 13.05.2021 16:05