ZGJEDHJE 2021/ Votat për kandidatët e PS-së në Tiranë, “shkëputet” Balluku

Ka nisur numërimi i votave për kandidatët  në qarkun e Tiranës.

Kur janë hapur vetëm 21 kuti nga 1243 në tota, bie në sy për PS-në shkëputja e Belinda Balluku i cila ka marrë 1480 vota.

Pas saj vjen “veteran”, Fatmir Xhafaj i cili është ndër emrat që mund të thyej listën me 590 vota dhe në vendit e tretë renditet Etien Xhafaj me 124 vota. /albeu.com/

Shtuar 28.04.2021 12:04