Zëvendësoi Erla Mëhillin, kush është zëdhënësja e re që u shfaq sot krah ish-kryeministrit Berisha

Kur kanë kaluar më shumë se 24 orë nga vendimi i SHBA për të shpallur ish-kryeministrin Sali Berisha non-grata, ai u shfaq sot në konferencë për shtyp duke njoftuar padinë për sekretarin amerikan të shtetit Antony Blinken ku dhe iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve.

Berisha u shfaq krah një imazhi të ri e cila nuk kishte dalë më parë me të në publik pas gati një dekade ku konferencat e Berishës drejtoheshin nga Erla Mhilli.

Biondja bukuroshe që shoqëroi sot ish-kryeministrin është Mariele Shkurta, gazetare pranë një televizioni në vend tashmë pjesë e stafit të Berishës.

 

Shtuar 20.05.2021 20:54