Zbulohet se çfarë mesazhi kishte festa e Dybala pas golit ndaj Napolit (FOTO LAJM)

Paulo Dybala u tregua vendimtar në ndeshjen kundër Napolit në Serie A.

Argjentinasi festoi golin në mënyrën e njëjtë sikurse kur u lidh me një largimi nga Juventusi në vitin 2019.

“La Gazzetta dello Sport” dhe “Tuttosport” shkruajnë se të gjithë lojtarët në fushë dhe rezervat përqafuan Dybalan pas golit të tij fitues të ndeshjes kundër Napolit, duke treguar lidhjen e tyre me yllin argjentinas.

“La Joya” hyri në pjesën e dytë të fitores 2-1 dhe bëri një rikthim spektakolar me një goditje të këmbës së majtë që vendosi ndeshjen.

Ai festoi në një mënyrë të ngjashme me atë kur shënoi në një miqësore kundër Triestina në vitin 2019, kur ai ishte i lidhur me një largim nga Bianconeri dhe tashmë kishte refuzuar një transferim në Manchester United.

Thashethemet në Itali raportojnë se Dybala mund të largohet, pasi rinovimi i kontratës së tij ka ngecur në javët e fundit.


Shtuar 8.04.2021 19:16