Zbulohet plani i Real Madrid për të transferuar Mbappen, 165 milion € plus Vinicius Junior

Real Madrid  nuk heq dorë nga Mbappe teksa synon ta afrojë gjatë kësaj vere.

Sipas ABC, PSG po konsideron shitjen e Kylian Mbappe këtë verë nëse ai nuk nënshkruan një kontratë të re.

Ndërsa Real Madrid është i interesuar për francezin e ri, pala parisiene po mendon për një lojtar plus një marrëveshje parash.

Ata po kërkojnë  dhe Vinicius Junior për Mbappe.

Marrëveshja aktuale e 22 vjeçarit mbaron në 2022 dhe gjigandët francezë po mundohen ta bindin atë të rinovojë kontratën, por pa ndonjë sukses.


Shtuar 30.03.2021 21:36