Zbulohet lidhja! Në krah të njëri-tjetrit në 2011, Erigers Mihasi do të merrte hak për Santiago Malkon (FOTO LAJM)

Atentati i pak ditëve më parë ku u ekzekutua Erigers Mihasi bashkë me mikun e tij në Astir, ende është e rrethuar me mister ndërkohë rreth autorëve nuk ka asnjë informacion apo dyshime.

Që në orët e para pas atentatit u përfol për një lidhje të mundshme mes vrasjes së Santiago Malkos dhe Mihasit të cilët konsideroheshin persona shumë të afërt me njëri tjetrin.

Mbrëmjen e sotme është publikuar një foto e vitit 2011 ku të ndjerët Santiago Malko dhe Erigers Mihasi shihen në shoqerinë e njëri-tjetrit.

Fotoja është publikuar në emisionin “Shënjestër”.

“Erigers Mihasi njihej edhe si miku i Santiago Malkos. Ish-policit të ekzekutuar, më 28 gusht 2019, në rrugën ‘Xhanfize Keko’, në zonën e Xhamllikut në Tiranë.

Mihasi e konsideronte Santiago Malkon si vëllain e tij. Informacionet thonë se ai u betua se do të merrte hak për vrasjen e tij…”- tha gazetari duke hedhur dyshime mbi motivet e vrasjes së tij në Astir. /albeu.com/


Shtuar 24.11.2021 22:56