Vrau 5 nga 6 fëmijët e saj në Gjermani, Gjykata “fundos” 28-vjeçaren

Një grua në Gjermani vrau pesë fëmijët e saj nga 6 fëmijë që kishte.

Ngjarja ndodhi në qytetin gjerman të Solingenit.

Gruaja ka dalë para Gjykatës dhe është dënuar me burgim të përjetshëm.

Të gjithë fëmijët e saj ishin nga mosha një deri në tetë vjeç.

Gjatë gjykimit, prokurorët shpjeguan se 28-vjeçarja fillimisht ka qetësuar fëmijët dhe më pas ka mbytur Melinën njëvjeçare; Leonie, dy; Sophie, tre; Timo, gjashtë vjeç; dhe Luca, tetë, një nga një. Djali i madh i mbijetoi krimit që tronditi Gjermaninë, sepse e ëma e kishte dërguar te gjyshja, shkruan abcneës.al

Hetuesit besojnë se shkaku është një fotografi, ku burri i saj shfaqet me një partnere të re. Pasi pa foton, gruaja i dërgoi një mesazh duke e paralajmëruar se nuk do t’i shihte më fëmijët, i vrau dhe ai u hodh në një tren në lëvizje, por i mbijetoi tentativës për vetëvrasje.

Autoritetet gjetën trupat e fëmijëve në shtretërit e tyre më 3 shtator 2020. Nga ana e tyre, ekspertët psikiatrikë nuk kanë gjetur prova se gruaja vuante nga një sëmundje e rëndë mendore./albeu.com/


Shtuar 4.11.2021 17:35