Vrasja e policit në Kosovë nga terroristët serb, Vuçiç i drejtohet qytetarëve në orën 8

Presidenti i Republikës së Serbisë, Aleksandër Vuçiç, sonte në orën 20:00 do t’u drejtohet qytetarëve të Serbisë.

Presidenti do të flasë në godinën e Sekretariatit të Përgjithshëm të Presidentit të Republikës, njoftoi Shërbimi për Bashkëpunim me Mediat e Presidentit.

Kujtojmë se sot në orët e hershme të mëngjesit, një grup i organizuar dhe i armatosur me terroristë serb ka hapur zjarr ndaj pjesëtarëve të Policisë së Kosovës, ku si pasojë një polic ka humbur jetën dhe dy të tjerë kanë mbetur të lënduar./Albeu.com


Shtuar 24.09.2023 18:39