Vrasja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan, shtyhet seanca gjyqësore për Paplekajn, arsyeja

Paraditen e sotme, Arbër Paplekaj i akuzuar për vrasjen e Pjerin Xhuvanit në Elbasan nuk është paraqitur në seancën gjyqësore e planifikuar për në orën 11:00.

Kështu është marrë vendimin për shtyrjen e seancës për në datën 14 shtator në orën 10:45.

Mësohet se në sallë ishin të gjithë dëshmitarët e Policisë dhe efektivët të cilët ishin të pranishëm në momentin kur u vra Xhuvani./albeu.com