Vrasja e çiftit Pasho: Ekstradohet nga Zvicra në Itali djali i tyre, Taulanti

Taulant Pasho, djali i Shpëtim dhe Teuta Pasho të cilët u vranë dhe masakruan vite më parë, është ekstraduar nga Zvicra në Itali.

Ekstradimi i cili është bërë me kërkesë të posaçme nga Prokuroria e Firences dhe është pranuar nga autoritet zvicerane, nuk ka të bëjë me hetimin për vrasjen e çiftit Pasho, po me një dënim prej 3 vitesh dhe 4 muajsh, pasi është kapur me 6 kilogram hashash në një garazh në Firence.

Për këtë vepër penale Taulant Pasho u arrestua në flagrancë në 11 qershor të vitit 2016, ndërkohë që dënimin e formës së prerë gjykata e ka marrë më 9 dhjetor të vitit 2019 .

Pasho, i cili tani është duke vuajtur dënimin në burgun Como, u arrestua në Zvicër disa ditë më parë.


Shtuar 19.05.2021 16:55