Vjen Allegri, ikën CR7?

Me rikthimin e trajnerit Masimiliano Allegri, Juventusi mund te heqe dore njehere e mire nga Cristiano Ronaldo. Tekniku italian përflitet eshte shume prane finalizimit te marreveshjes me Zonjen e Vjeter,nuk e ka pjese te planeve te tij portugezin dhe thuhet se i ka kerkuar klubit ta shese fituesin e pese topave te arte.

Me trajnerin Andrea Pirlo mund te jete duke bere gati valixhet edhe ylli i Juventusit Cristiano Ronaldo.

Disa jave me pare drejtuesit e klubit bardhezi e konsideronin fituesin e 5 topave te arte te paprekshem por tashme gjerat kane ndryshuar dhe arsyeja duket se eshte Massimiliano Allegri.

Klubi eshte gati te riktheje ne krye te stolit teknikun italian dhe ky i fundit nuk e ka ne listen e tij te deshirave portugezin.

Allegri mengon se Ronaldo eshte nje barre e madhe financiare per klubin dhe nderkohe me te ne ekip talentet e rinj te sulmit e kane te veshtire te gjejne hapësirat e tyre.

Shtuar 2.05.2021 12:05

Tags: , ,