Stuhia e fuqishme godet Kinën, publikohen pamjet kur era rrotullon avionin (VIDEO)

Të paktën 11 persona humbën jetën dhe 102 u raportuan të lënduar si pasojë e një stuhie që goditi Kinën lindore.

Sipas BBC, persona e vdekur thuhet se ranë në lumin Yangtze ose u goditën nga rënia e pemëve dhe rënia e shtyllave të energjisë.

11 personat e vdekur ishin në një anije peshkimi që u përmbys. Dy persona u shpëtuan, por nëntë të tjerë janë ende të zhdukur.

Një video tjetër tregon një avion të madh pasagjerësh që rrotullohet nga erërat, derisa qëndron i parkuar në pistën e aeroportit të qytetit.


Shtuar 2.05.2021 12:38

Tags: ,