Vijon i nxehti në vend, sa do të shënojë termometri sot

Mëngjesi do të jetë me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash përgjatë vijës lindore, por mesdita dhe pasditja sjellin zhvillim te vranësirave të cilat do të gjenerojnë në zonat malore reshje të përkoheshme

Sipas Meteoalb, mbrëmja rikthen motin e qendrueshëm.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por do të ulen në mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 19°C deri në 40°C.

Era do të fryje me shpejtësi deri në 30 km/h nga drejtimi Perendimor -Veriperendimor duke krijuar në det dallgëzim 2 – 3 ballë./albeu.com


Shtuar 9.07.2021 08:01