VIDEO/ Hapën vrimë në murin e shtëpisë së braktisur, hajdutët bëjnë kërdinë në argjendari, marrin 200 mijë euro bizhuteri

Bizhuteri me vlerë të lartë janë grabitur nga persona të panjohur herët mëngjesin e djeshëm në argjendarinë  “Prigipo” në qendër të Athinës.

Siç u bë e ditur nga Policia, autorët kanë hyrë në orën 04:00-06:00 të mëngjesit, fillimisht në një pallat ngjitur i cili ishte i braktisur, nga ku me mjete kanë hapur një vrimë në murin e mesit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Πριγκιπώ • Prigipo (@prigipo)

Më pas nëpërmjet vrimës së murit hynë në zonën qendrore të dyqanit të bizhuterive.

Autorët kanë kontrolluar zonën, kanë rrëmbyer bizhuteritë me vlerë rreth 200 mijë euro dhe janë zhdukur. Hetimet paraprake për rastin po kryhen nga Departamenti i Vjedhjeve të Vjedhjeve të Sigurimit të Atikës.

Siç shihet në fotot e postuara nga biznesi në Instagram, personat e panjohur kanë hapur një vrimë në mur, kanë hyrë në dyqan dhe kanë zbrazur të gjithë sirtarët dhe vitrinat me bizhuteri.

Sipas pronarëve të argjendarisë, vjedhja ka përfunduar në vetëm 6 minuta.

 


Shtuar 30.12.2023 18:08