Vetëvendosja nuk dorëzohet, dorëzon në KQZ provat për manipulimin e votave në Tiranë (FOTO LAJM)

Vazhdojnë kontestimet për zgjedhjet e 25 Prillit në Shqipëri, të fituara nga PS me 74 mandate duke i siguruar kryeministrit Rama mandatin e tretë.

Kreu i Vetëvendosjes në Shqipëri, Boiken Abazi, ka dorëzuar në Komisionin Qendror e Zgjedhjeve dhe Komisionin e Ankesave, në lidhje me problemet për zgjedhjet në qarkun e Tiranës.

Sipas Abazit, ky formular është shoqëruar edhe me prova të ndara në 6 pjesë. /albeu.com/

 


Shtuar 12.05.2021 19:48