EMRI/ Vetëvaret në banesë e moshuara në Berat

Një 76-vjeçare në Berat është gjetur e vetëvarur në banesën e saj. Ajo është gjetur pa shenja jete nga fqinjët dhe nga kqyrja paraprake nuk evidentohen shenja dhune.

76-vjeçarja Anastasi Pjetri është nënë e tre fëmijëve jetimë, dhe jetonte me djalin në Gjirokastër. Kishte rreth 10 ditë që kishte ardhur në banesën në Berat. Ndërsa dy djemtë e tjerë, njëri jeton në Greqi dhe tjetri në Kanada.

Kohëve të fundit, e moshuara kishte shfaqur shenja depresioni dhe i kishte kërkuar djalit ta çonte pranë banesës në Berat.

Njoftimi i policisë:

Më datë 16.06.2021, rreth orës 10:15, në lagjen “Kala”, Berat, është gjetur e vetëvarur​ në banesë nga fqinjët, pa shenja jete shtetasja N.P., 76 vjeçe.

Nga kqyrja paraprake nuk evidentohen shenja dhune.

Grupi hetimor po punon për  sqarimin e rrethanave të ngjarjes./albeu.com


Shtuar 16.06.2021 11:22