Vdekja e 15 vjeçares nga Covid-19, reagon drejtoresha: Pacientja është sjell në gjendje të rëndë (VIDEO)

Drejtoresha e Klinikës Infektive Milena Stevanoviq, në një dalje për media ka folur rreth situatës me pacienten 15-të vjeçare tashmë të ndjerë nga Tetova.

“Mbërriti te ne në gjendje jashtëzakonisht të rëndë. Siç kam komunikuar me kolegët edhe në Tetovë është dërguar në gjendje të rëndë”, tha Stevanoviq.

Stevanoviq ndër të tjera apeloi për kujdes të shtuar dhe për vaksinim masiv. /albeu.com/


Shtuar 1.09.2021 18:17