Vazhdojnë shpërthimet, qyteti ukrainas bombardohet nga forcat ruse

Sulmet në Kiev në kanë të ndalur. Autoritetet kanë raportuar sulme raketore në Odesa.

Një ligjvënës rajonal u shpreh se qyteti duket se është sulmuar si hakmarrje për sulmet në platformat e shpimit në Detin e Zi në pronësi të një kompanie nafte dhe gazi në Krime

Deputeti Olekisy Honcharenko bëri apel qytetarëve që të strehohen në zonat të caktuara për t’i shpëtuar bombardimeve. “Shpërthimet u dëgjuan pasi u lëshuan sirenat e sulmit ajror”, është shprehur një zëdhënës.

Ndërkohë një tjetër situatë problematike për shkak të luftës ruse është edhe kriza ushqimore./albeu.com