Uzuni dopietë dhe kampion i Hungarisë me Ferencvaros (VIDEO)

Një nga lojtarët më të mirë shqiptar që luan në Europë është padyshim Myrto Uzuni. Sulmuesi fierak po shkëlqen dhe nuk rresht së shenuari në kampionatin hungarez me Ferencvarosi të cilët i udhëhoqi drejt titullit kampion.

25-vjeçari realizoi një dopietë ndaj Ujpest në javën e 30-të të kampionatit duke i dhënë fitoren skuadrës dhe njëkohësisht titullin kampion teksa ishte më i miri i ndeshjes.

Një nga lojtarët më të mirë shqiptar që luan në Europë është padyshim Myrto Uzuni. Sulmuesi fierak po shkëlqen dhe nuk rresht së shenuari në kampionatin hungarez me Ferencvarosi të cilët i udhëhoqi drejt titullit kampion.

25-vjeçari realizoi një dopietë ndaj Ujpest në javën e 30-të të kampionatit duke i dhënë fitoren skuadrës dhe njëkohësisht titullin kampion teksa ishte më i miri i ndeshjes.


Shtuar 20.04.2021 23:08