Ushtarakja i jep fund jetës në mënyrë tragjike, gjendet e varur në kazermë

Një ushtare 23 vjeçare është gjetur e varur në një bazë ushtarake në Folkestone të Mbretërisë së Bashkuar. Sophie Madden, u gjet e varur në Qendrën e Trajnimit Overhill në St Martin’s Plain Camp më 10 qershor.

Ndihmës mjekja ligjore Bina Patel tha: “Rrethanat rreth vdekjes së saj ishin se ajo u gjet e varur në Qendrën e Trajnimit Overhill, St Martin’s Plain Camp në Kent, më 10 qershor dhe vdiq nga plagët e marra në vendngjarje”.

Policia e Kentit nisi një hetim për tragjedinë, por konfirmoi se vdekja e Sophie nuk po trajtohet si e dyshimtë.

Ndërkohë në rrjet vërshuan homazhe për ushtaren e re, i cili ishte e vendosur në kazermat Albemarle në Northumberland.

Artileria Mbretërore e Kuajve të Regjimentit të 3-të tha: “Ushtarakja Madden ishte një anëtare shumë e vlerësuar e D Battery RHA. Elasticiteti dhe profesionalizmi i saj ishin një shembull për të gjithë ne dhe do të jetojë si trashëgimia e saj këtu dhe në të gjithë familjen ushtarake. Mendimet tona janë me familjen e saj dhe kërkojmë që atyre t’u jepet hapësirë ​​në këtë kohë të vështirë.”/albeu.com

Shtuar 26.06.2022 12:44