Ultimatumi skadoi, grupi i Berishës mbërrin në selinë e PD, nuk u hapen dyert

Në ditën e fundit në ultimatumit të Sali Berishës ndaj kryetarit të PD-së Lulzim Basha për të dorëzuar detyrat dhe të largohet nga zyra, anëtarët e Komisionit të Rithemelimit ka mbërritur në selinë blu.

Ata kanë tentuar të futen në ambientet e brendshme të selisë, por jo vetëm dera kryesore, por as ndy dyert e tjera të pasme nuk kanë qenë të hapura.

Grupi, i udhëhequr nga Noka, provuan të gjitha dyert me radhë, dhe asnjëra nuk ishte e hapur.

Pas një deklarate për media, Noka tha se më 8 janar selia blu, të cilën e cilësoi si burg të sigurisë së lartë, do të kthehet në shtëpi të demokratëve./albeu.com


Shtuar 5.01.2022 12:41