Ukraina publikon pamjet e bombardimit të ndërtesës së qeverisë nga forcat ruse (VIDEO)

Kjo pamje e shpërndarë nga ministria e jashtme e Ukrainës supozohet të tregojë një raketë ruse që godet ndërtesën e administratës rajonale në Mykolaiv dje.

Predha mund të shihet duke fluturuar në ajër përpara se të ngrihet tymi i dendur.

Autoritetet ukrainase thanë se 12 persona u vranë dhe më shumë se 30 u plagosën në sulm.

Shtuar 30.03.2022 12:17