U qëllua me 7 plumba brenda makinës, ky është 40-vjeçari i ekzekutuar në Vlorë

Ditën e sotme Vlora u trondit nga një atentat i cili i mori jetën një 40-vjeçari.

Viktima është shtetasi Bledar Birçajt, dhe sipas informacioneve u ekzekutua me 7 plumba ditën e sotme në Vlorë.

Birçaj kishte vetëm tre javë në Shqipëri prej kthyer nga Spanja.

Atentati ndaj tij ndodhi në  lagjen “Hajro Çakërri”, ku 40-vjeçari po lëvizte me makinën tip BMW dhe i dolën në pritë.

Pasi u qëllua me breshëri kallashnikovi, Bledar Birçaj u dërgua me urgjencë në spital, por nuk ia doli t’i mbijetonte plagëve të rënda dhe ndërroi jetë. /albeu.com/

 

 


Shtuar 10.05.2021 15:19