U kapën 6.5 kg kokainë, arrestohen 2 vëllezërit shqiptarë në Itali

Policia italiane ka vënë në pranga dy vëllezër 30 dhe 32 vjeç, me origjinë shqiptare.

Sipas medias italiane vëllezërit shqiptarë akuzohen për trafik masiv kokaine nga Brianza në luginat e Chianti.

Në arrestimin e shqiptarëve u sekuestruan 6.5 kilogram kokaine.

Gjatë një kontrolli  pranë Chiusit, në makinën e tyre karabinierët zbuluan një ndarje sekrete, të punuar me dorë nën levën e marshit dhe e cila mund të hapej vetëm me një mekanizëm të posaçëm elektronik, brenda së cilës fshiheshin 3.5 kg pluhur kokainë.

Më pas u arrestua njëri nga dy vëllezërit, që drejtonte makinën. Duke u kthyer në një apartament në Cesano Maderno nga i cili ishte larguar burri, karabinierët zbuluan dhe sekuestruan 3 kg të tjera drogë, si dhe mbi 70 mijë euro cash, gjë që rezultoi edhe në arrestimin e personin të dytë.

 


Shtuar 8.12.2021 19:55