U kap me armë zjarri dhe 7 fishekë në makinë, arrestohet shkodrani

Policia ka vënë një pranga një 42-vjeçar në Shkodër, pasi gjatë një kontrolli, shërbimet e Policisë i kanë gjetur në automjet, poshtë sediles së drejtuesit mjetit një armë zjarri pistoletë me një krehër me fishekë.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Shkodër, në  bashkëpunim me Forcën e Posaçme Operacionale të DVP Shkodër në vijim të punës për rritjen e parametrave të sigurisë, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, kanë ushtruar kontroll, për kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri.

Gjatë kontrolleve në vendin e quajtur rruga e Golemit, shërbimet e Policisë, kanë gjetur në automjetin e 42 vjeçarit,  poshtë sediles së drejtuesit mjetit një armë zjarri pistoletë me një krehër me fishekë.

Në përfundim të veprimeve, nga specialistët për Hetimin e Krimit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit G. C., 42 vjeç, për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe e municionit”

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprime të mëtejshme procedurale.


Shtuar 19.09.2021 09:51